Nasza firma

Eurocast - innowacje
w świecie folii

EUROCAST Sp. z o.o. zajmuje się produkcją szerokiego asortymentu jedno- i wielowarstwowych, nowoczesnych folii giętkich z polipropylenu i polietylenu oraz folii sztywnych PET, przeznaczonych do produkcji opakowań do żywności i opakowań medycznych, a także różnych zastosowań w przemyśle.

Zakres działań

Opakowania do
żywności

Realizacje

Opakowania
medyczne

Realizacje

Zastosowania
w przemyśle

Realizacje

Firma świadczy również usługi metalizacji i laminacji. Obecnie fabryka zajmuje powierzchnie magazynowo-produkcyjne o wielkości 11000 m kw.

ponad200pracowników

produkcja ponad35tys. ton rocznie

W EUROCAST zatrudnionych jest ponad 200 pracowników. Ponadto, spółka posiada rozbudowaną sieć agentów/dystrybutorów na terenie całej Europy. Firma, działająca aktualnie pod nazwą EUROCAST, powstała w 1997 r. i od razu zyskała miano lidera na lokalnym rynku metalizowanych folii giętkich. W ciągu ostatnich 15 lat przeprowadzono 7 dużych inwestycji, dzięki którym m.in. w 2004 r. rozpoczęto produkcję folii CPP.

W 2007 r. uruchomiona została linia do produkcji folii APET, PE, CPP, a w 2010 r. wprowadzono system ERP, TETA Constellation.

W 2013 r. park maszynowy został wzbogacony o nową maszynę do folii APET, zwiększając moce o kolejne 5 tys. ton zdolności produkcyjnych. Obecnie EUROCAST posiada możliwości produkcyjne na poziomie 35,5 tys. ton rocznie oraz planuje kolejne inwestycje.

dystrybutorzy w całej Europie